Spoločnosť SINTRA spol.s r.o. Bratislava bola založená v roku 1990 so zameraním na dovoz, distribúciu a vývoz poľnohospodárskych a potravinárskych výrobkov.

V dovoze sa od začiatku orientujeme na vybrané okruhy výrobkov, ktoré nemajú domácu surovinovú základňu, resp. slovenský potravinársky priemysel ich nevyrába. Ide najmä o:

  • rybie konzervy,
  • špeciálne ovocné a zeleninové výrobky,
  • špeciálne mliečne výrobky,
  • instantné kávy,
  • koreniny a iné špeciality.

Na Slovensku SINTRA zastupuje a na slovenský trh priamo dováža výrobky od viacerých zahraničných renomovaných výrobcov. Teritoriálne sa v dovoze zameriavame na štáty EÚ (Nemecko, Španielsko, Holandsko, Rakúsko, Grécko, Českú republiku, Maďarsko), Chorvátsko, Turecko, Thajsko...

Tovar distribuujeme obchodným spoločnostiam na celom území Slovenskej republiky vrátane vybraných nadnárodných obchodných reťazcov (COOP, CBA, TESCO, METRO, BILLA, AHOLD). Naša skladová a logistická základňa nám umožňuje tovarom z dovozu operatívne zásobovať odberateľov na celom území Slovenska do 24 hodín.

Vo vývoze sa sústreďujeme na vývoz slovenských mliečnych výrobkov najmä sušeného mlieka, masla a syrov. Export smeruje prevažne do štátov EÚ.

Výrazným medzníkom v histórií firmy bol rok 1994, odkedy firma rozšírila svoju činnosť v popradskom regióne aj na priamy predaj kompletného sortimentu potravinárskeho a doplnkového priemyselného tovaru. V prevádzke v Poprade je vlastný veľkoobchod, predaj Cash & Carry a sieť 28 maloobchodných predajní.

Zatiaľ poslednou novou aktivitou firmy bolo otvorenie divízie šport v Trenčíne v roku 1999. V SR sme výhradným zástupcom holandskej športovej značky RUCANOR. Výrobky tohto svetoznámeho výrobcu športového oblečenia a doplnkov dovážame a distribuujeme priamo do športových obchodov a obchodných sietí (TESCO, INTERSPORT) na celom území SR. Okrem značky RUCANOR máme výhradné zastúpenia aj športových značiek LACKNER (turistická obuv), SINNER (slnečné a lyžiarske okuliare) a HUMI OUTDOOR (trackingové oblečenie). Počnúc rokom 2003 rozširujeme ponuku pre maloobchodníkov o rastúci šport GOLF. Exluzívne zastupujeme značky ako napr. Legend. Od 1.1.2008 zastupujeme na slovenskom trhu značku HUMMEL.

V roku 2005 prichádza k štrukturálnej zmene a SINTRA, s.r.o. divízia šport sa mení na dcérsku spoločnosť SINTRA šport, s.r.o.

Sintra spol. s r.o. je na trhu už 20 rokov a od roku 1995 je stabilne v rebríčku top 50 najväčších obchodných spoločností pôsobiacich na Slovensku. Naša spoločnosť a jej viac, ako 500 zamestnancov sa riadi heslom "Spokojnosť našich obchodných partnerov a kupujúcich je pre nás výzvou aj pre budúcnosť".

Export - import
Bratislava
logo sintra
Malo - veľkoobchod
Poprad
logo sintra
SINTRA šport
Trenčín
logo sintra
 
partneri potraviny
partneri sport